Icehearts ry:n yhteystiedot

Suomen Icehearts ry

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

044 7394989
toimisto@icehearts.fi

Hallinto

Teemu Vartiamaki
Teemu Vartiamäki

Toiminnanjohtaja
040 592 6122 teemu.vartiamaki@icehearts.fi

Mikko Salasuo 3 E1653039470467
Mikko Salasuo

Erityisasiantuntija
Talous- ja sosiaalihistorian dosentti
040 548 5520
mikko.salasuo@icehearts.fi

Anu Lehto 1
Anu Lehto

Talous- ja hallintoasiantuntija
040 580 5478 anu.lehto@icehearts.fi

Janni Autere
Janni Autere

Järjestösihteeri
044 739 4989 toimisto@icehearts.fi

Tukitiimi

Miika Niemela
Miika Niemelä

Koulutuspäällikkö
0400 419 166 miika.niemela@icehearts.fi

Jani Soderling 2
Jani Söderling

Tiimimentori
040 577 8719 jani.soderling@icehearts.fi

Harri Kokkonen
Harri Kokkonen

Tiimimentori, perhetyö
044 491 8750 harri.kokkonen@icehearts.fi

Irina Tiitinen
Irina Tiitinen

Tiimimentori
045 111 9525 irina.tiitinen@icehearts.fi

Hankkeet

PERHETYÖN HANKE 2020-2022

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Paivi Lindberg 1
Päivi Lindberg

Hankevastaava/perhetyöntekijä
044 4919 403
paivi.lindberg@icehearts.fi

ESPOON ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Pekka Kaartinen
Pekka Kaartinen

Kasvattaja 06/07-joukkue jalkapallo, Espoonkeskus
040 506 9094 pekka.kaartinen@icehearts.fi

Tommi Lehtonen
Tommi Lehtonen

Kasvattaja 06/07-joukkue jalkapallo, Espoonlahti
040 506 7019 tommi.lehtonen@icehearts.fi

Karo Koivunen
Karo Koivunen

Kasvattaja 08/09-joukkue jalkapallo, Espoonlahti
050 596 2073 karo.koivunen@icehearts.fi

Riku Peltola
Riku Peltola

Kasvattaja 08/09-joukkue jalkapallo, Espoonkeskus
040 508 5910 riku.peltola@icehearts.fi

Lotta Riksman
Lotta Riksman

Kasvattaja 11/12-joukkue
Espoo
050 380 0185 lotta.riksman@icehearts.fi

Marja Ahti
Marja Ahti

Kasvattaja 12/13-joukkue
Espoo
044 272 5321 marja.ahti@icehearts.fi

ETELÄ-POHJANMAAN ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Mikko Vainionpaa
Mikko Vainionpää

Kasvattaja 05/06-joukkue
Seinäjoki 0400 693 650 mikko.vainionpaa@icehearts.fi

HELSINGIN ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Tero Tiittanen
Tero Tiittanen

Kasvattaja 05/06-joukkue
jääkiekko
Vuosaari 0400 887 641 tero.tiittanen@icehearts.fi

Teemu Heikkila
Teemu Heikkilä

Kasvattaja 09/10-joukkue jalkapallo, Siltamäki
040 762 9381 teemu.heikkila@icehearts.fi

Esa Puumalainen
Esa Puumalainen

Kasvattaja
11-joukkue Vuosaari
044 567 7782
esa.puumalainen@icehearts.fi

Toni Schuller
Toni Schuller

Kasvattaja,
12-joukkue Suutarila
040 821 4994
toni@icehearts.fi

Nicolas Jokinen
Nicolas Jokinen

Kasvattaja
12-joukkue Vuosaari
050 406 1931
nicolas.jokinen@icehearts.fi

Opri Aromaa
Opri Aromaa

Kasvattaja
12-joukkue Vuosaari
044 771 0737
opri.aromaa@icehearts.fi

Tomi Rantanen
Tomi Rantanen

Kasvattaja
14-joukkue, Siltamäki
041 457 4295
tomi.rantanen@icehearts.fi

Simon Saariokari
Simon Saariokari

Kasvattaja
14-joukkue Vuosaari
044 491 6575
simon.saariokari@icehearts.fi

Soramäki Justiina
Justiina Soramäki

Kasvattaja
14-15-joukkue
Vuosaari
040 078 7833
justiina.soramaki@icehearts.fi

HÄMEENLINNAN ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Ville Mäkinen
Ville Mäkinen

Kasvattaja
11/12-joukkue
040 843 0455
ville.makinen@icehearts.fi

Veli Matti Haataja
Veli-Matti Haataja

Kasvattaja
12/13-joukkue
044 078 5556
veli-matti.haataja@icehearts.fi

JOENSUUN ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Henri Pursiainen
Henri Pursiainen

Kasvattaja
13-syntyneiden joukkue
044 901 6682
henri.pursiainen@icehearts.fi

Tero Vanska
Tero Vänskä

Kasvattaja
2014-joukkue Utra
044 367 8050
tero.vanska@icehearts.fi

KERAVAN ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Tuomas Torhonen
Tuomas Törhönen

Kasvattaja
11/12-joukkue Ahjo
040 700 6578
tuomas.torhonen@icehearts.fi

Jarmo Kuusimaa
Jarmo Kuusimaa

Kasvattaja
13-joukkue
044 901 5939
jarmo.kuusimaa@icehearts.fi

LAHDEN ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Tero Kinnunen
Tero Kinnunen

Kasvattaja
07/08-joukkue jalkapallo
Liipola 044 339 3987
tero.kinnunen@icehearts.fi

Max Hovivuori Web
Max Hovivuori

Kasvattaja
11-joukkue, Liipola
0401614115
max.hovivuori@icehearts.fi

Mikki Parkkinen
Mikki Parkkinen

Kasvattaja
13-joukkue, Liipola
044 045 1003
mikki.parkkinen@icehearts.fi

Milla Kekkonen 4 1
Milla Kekkonen

Kasvattaja
13-joukkue, Mukkula-Kivimaa
050 919 5419
milla.kekkonen@icehearts.fi

Eskola 1 2 1
Vili Eskola

Kasvattaja
13-joukkue, Mukkula-Kivimaa
044 705 3981
vili.eskola@icehearts.fi

LAPPEENRANNAN ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Valtteri Ryosso 1
Valtteri Ryösö

Kasvattaja
12-joukkue Sammonlahti
044 752 7523
valtteri.ryoso@icehearts.fi

Aaro Koivumaki
Aaro Koivumäki

Kasvattaja
12-joukkue Sammonlahti
044 736 4233
aaro.koivumaki@icehearts.fi

PORIN ICEHEARTS

Robert Huberintie 2 01510 Vantaa
Teemu Pelttari
Teemu Pelttari

Kasvattaja
12-joukkue Länsi-Pori
044 377 4428
teemu.pelttari@icehearts.fi

Noora Karttunen1 Pnxize5v3z0kjfjx06vnv9n4jr6htezd5ovagdlua0
Noora Karttunen

Kasvattaja
15-joukkue Pohjois-Pori
044 493 1301
noora.karttunen@icehearts.fi

Toni Lind Kasvattaja
Toni Lind

Kasvattaja
13-joukkue Meri-Pori
040 758 4134
toni.lind@icehearts.fi

Timo Lehtonen 4 Pnxn2adv5w3cm01h7fo0k83ebu8kufrevbaj018gjw
Timo Lehtonen

Kasvattaja
15-joukkue Pohjois-Pori
050 369 6662
timo.lehtonen@icehearts.fi

RIIHIMÄEN
ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Jarno Tuunainen
Jarno Tuunainen

Kasvattaja
08/09-joukkue jalkapallo, Peltosaari
050 372 6320
jarno.tuunainen@icehearts.fi

Jukka Vanninen
Jukka Vanninen

Kasvattaja
12-joukkue Peltosaari
050 404 1555
jukka.vanninen@icehearts.fi

ULVILAN
ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Kari Matti Ylinen
Kari-Matti Ylinen

Kasvattaja
06/07-joukkue salibandy Ulvila
040 148 9777
kari-matti.ylinen@icehearts.fi

Vesa Goman
Vesa Goman

Kasvattaja
12-joukkue Ulvila
040 707 2325
vesa.goman@icehearts.fi

TAMPEREEN
ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Riku Kauppinen
Riku Kauppinen

Kasvattaja 07/08-joukkue
salibandy Tesoma
0400 286 044
riku.kauppinen@icehearts.fi

Petri Pätiälä
Petri Pätiälä

Kasvattaja 07/08-joukkue
salibandy Annala-Kaukajärvi
0400 494 782
petri.patiala@icehearts.fi

Antti Markkanen 2
Antti Markkanen

Kasvattaja 09/10-joukkue salibandy
Annala-Kaukajärvi
050 339 0815
antti.markkanen@icehearts.fi

Ville Hotakainen
Ville Hotakainen

Kasvattaja 08/09-joukkue
salibandy Tesoma
040 867 6819
ville.hotakainen@icehearts.f

Jiri Lepola
Jiri Lepola

Kasvattaja 11 -joukkue
salibandy Tesoma
050 569 6238
jiri.lepola@icehearts.fi

Arto Tukio
Arto Tukio

Kasvattaja
11-joukkue Annala-Kaukajärvi
050 567 3791
arto.tukio@icehearts.fi

Katja
Katja Hautakoski

Kasvattaja
12/13-joukkue Hervanta
040 770 8219
katja.hautakoski@icehearts.fi

Teemu Toivonen 1
Teemu Toivonen

Kasvattaja
12/13-joukkue Hervanta
040 543 4554
teemu.toivonen@icehearts.fi

Unna Alatalo
Unna Alatalo

Kasvattaja
2014-joukkue Hervanta
044 730 3930
unna.alatalo@icehearts.fi

Ali Al Ali
Ali Al-Ali

Kasvattaja
2014-joukkue Hervanta
044 754 7199
ali@icehearts.fi

Turo Lauttamus
Turo Lauttamus

Kasvattaja
2014-joukkue Tesoma
040 874 8979
turo.lauttamus@icehearts.fi

Ilkka Parmakoski 3
Ilkka Pärmäkoski

Kasvattaja
15-joukkue Annala-Kaukajärvi
040 738 8986
ilkka.parmakoski@icehearts.fi

TURUN
ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Niko Valikainen
Niko Valikainen

Kasvattaja 06/07-joukkue
jalkapallo Perno-Pansio
040 715 2318
niko.valikainen@icehearts.fi

Pasi Pietikainen 300x213 1
Pasi Pietikäinen

Kasvattaja 10/11-joukkue
jalkapallo Pansio
050 911 6971
pasi.pietikainen@icehearts.fi

Samuli Jalonen
Samuli Jalonen

Kasvattaja
13-joukkue
040 544 1491
samuli.jalonen@icehearts.fi

VANTAAN
ICEHEARTS

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Tommi Matilainen
Tommi Matilainen

Kasvattaja
06/07-joukkue jalkapallo, Mikkola
040 567 5788
tommi.matilainen@icehearts.fi

Nelli Niemela Uusi 300x213 1
Nelli Niemelä

Asiantuntija, kasvattaja
06/07-joukkue salibandy, Mikkola
040 582 1863
nelli.niemela@icehearts.fi

Anu Lahteenmaki
Anu Lähteenmäki

Kasvattaja 11/12-joukkue
Korso-Koivukylä
0500 123 031
anu.lahteenmaki@icehearts.fi

Mikko Sipila
Mikko Sipilä

Kasvattaja 11/12-joukkue
Korso-Koivukylä
044 500 7810
mikko.sipila@icehearts.fi

Tommy Astrom
Tommy Åström

Kasvattaja 11/12-joukkue,
Korso-Koivukylä
040 961 9756
tommy.astrom@icehearts.fi

ICEHEARTS SVENSKSPRÅKIGA VERKSAMHET

Robert Huberintie 2
01510 Vantaa

Stina Bw
Stina Kuhlefelt

Teamledare
044 074 0030 stina.kuhlefelt@icehearts.fi

Peggy
Peggy Petrell

Fostrare P&F 11/12
044 712 0092
peggy.petrell@icehearts.fi

Rodrigo
Rodrigo Sumelius-Valenzuela

Forstrare P&F 13/14
044 794 5763
rodde@icehearts.fi

Petra E1665575386450 Pw3qhdzgtewatr864eo7fjukxflkqwl7a09cj4m6b2
Petra Niemi-Reichel

Forstrare P&F, Östrä-Helsingfors
044 780 7869
petra@icehearts.fi

Logo 1 1 E1666088760394 Pwe2tlocys96rguwxgang1lztnxpksdyupdn0y1yp4
Brita Gädda

Forstrare P&F, Esbo
044 901 9597
brita@icehearts.fi